[]
1 Step 1
Ücretsiz Deneme Seansı
Adınız-Soyadınızyour full name
Telefon Numaranızyour full name
Çocuğunuzun Adı Soyadıyour full name
Previous
Next

Liderler Takımı Başvuru Formu

 

KİŞİYE ÖZEL HERKESE FARKLI SİSTEM, 

LİDERLER TAKIMI

enter site 1.     source site ADIM : DETAYLI BİLİŞSEL ANALİZ

Uluslararası tanınmış ve standardize edilmiş, norm çalışmaları yapılmış envanterlerden oluşan  Zihin Check-Up® ile öğrencilerimizin psiko-motor, görsel, işitsel, sosyal duygusal ve dikkat-odaklanma becerilerini ölçeriz.

Detaylı bilişsel analiz 4 adımda gerçekleşir

1.          Ölçme:

see url Zihin Check-Up®, 5 temel zihin bölgesi hakkında detaylı ölçüm sağlar.

   •     İşitsel beceriler gelişimi

   •     Görsel beceriler gelişimi

   •     Psiko-Motor beceriler gelişimi

   •     Dikkat ve işleyen bellek becerileri gelişimi

   •     Sosyal Duygusal beceriler gelişimi

2.          Değerlendirme

Uluslararası tanınmış ve standardize edilmiş, norm çalışmaları yapılmış envanterler ile bireylerin  follow link psiko-motor, görsel, işitsel, sosyal duygusal ve dikkat-odaklanma beceri gelişim düzeylerini ölçtüğümüz Zihin Check-Up® sürecinden sonra danışanın kronolojik yaşı ve cinsiyeti baz alınarak değerlendirme süreci başlar. Uygulanan envanterlerdeki ölçümleri yapılan sayısal veriler uygun standart puan tablosuna göre değerlendirilir.

Standart testler, bireyin herhangi bir yeteneğini ya da becerisini ölçmek için o bireyi diğer akranları ile karşılaştırır.

3.          Raporlama

Değerlendirme sürecinde elde edilen sayısal verilerin sadece BrainFit® yetkili merkezler tarafından erişimi olan CognitiveMAP® yazılımına girişi yapılır. Bunun sonucunda, girilen sonuçlar sistem tarafından 18 sayfalık kapsamlı bir rapor haline getirilir.

4.          Geribildirim

Sistem tarafından alınan mevcut rapor,aile ve öğrencinin öğretmenleri ile paylaşma sürecidir. Zihin Check-Up® ölçme süresince uygulanan her envanterin hizmet ettiği gelişim alanı ve ilişkilendirildiği beceriler ile ilgili rapora yansıyan grafiksel ve yazılı sonuçlar aileye ve öğretmene neden-sonuç ilişkisi içerisinde  detaylı bir şekilde aktarılır.

http://avalanchasport.cl/writ-my-paper-write-my-paper/ 2. ADIM: Gelişim

enter  

FİZİKSEL

Zihinsel gelişimin temeli fiziksel gelişimde yatar. Sağlıklı, zinde bir zihin el, kol, bacak, göz, kulağın ve beynin koordineli bir şekilde çalışması ile mümkündür. Bu da motor koordinasyonun, dengenin, ince motor gelişimin, atma ve yakalama becerilerinin geliştirilmesi ile mümkündür. Kavram Kolejinde bilimselliği kanıtlanan Smart Moves programı ile öğrencilerimizin fiziksel becerilerini geliştiriyoruz.

GÖRSEL

Görsel gelişim programımız ile

Akıl Yürütme;

Hafıza ;

Detaylar ile ilgilenebilme ve

Çoklu işlemler dediğimiz bir çok özelliğin aynı anda kullanıldığı etkinlikler ile

zihni bütünsel olarak geliştirmeyi amaçlayan eşsiz bir Smart Vision programıdır.

Smart Vision programı ile okul ve sınav başarısında çok önemli olan öğrencilerin hafızalarını, akıl yürütme becerilerini geliştirmeyi, hızlı ve doğru karar vermek için hızlı düşünme ve  ayrıntılara dikkat etme becerilerini geliştiririz.

Sınavlarda ayrıntılara dikkat etmek oldukça önemlidir. Hem okul hem de TEOG gibi ulusal sınavlarda ayrıntılar gözden kaçtığı için dikkatsizlikten kaynaklanan performans düşüklükleri yaşanmaktadır. Smart Vision programı ile, görsel bir uyarana dikkat etme, onu hızlı bir şekilde

anlama, çıkarımlar yapma, tepkide bulunma gibi zihinsel süreçlerden oluşmaktadır.

Tüm bu becerilerin gü.lenmesi hem akademik hem de sosyal başarıyı da beraberinde

getirecektir.

 İŞİTSEL

Okul öğrenmelerinin %70’i işitsel yolla olur. Bu da çok güçlü bir işitsel beceri kabiliyeti anlamına gelmektedir. SMART® Listening programı ile çocuğunuz okulu daha çok sevecek, daha eğlenceli olduğunu görecek ve daha çok öğrenmek isteyecektir.

Smart Listening programımız ile mükemmel işitsel beceriler kazanmanın yanı sıra, daha hızlı bir şekilde, bilgiyi kısa bellekten kalıcı belleğe aktarabilecek, böylelikle anlama, kavrama ve beraberinde sınıf içi aktivitelere katılması konusunda gereken öz güveni de gelişecektir.

Smart Listeningte kullanılan kişiye özel bilgisayarlar ve kulaklıklar programı, tamamen çocuğunuza özel ve onu eşsiz yapmaktadır.

Bilgisayar ortamında özel hazırlanmış sesler, rengarenk grafikler, kelimeler ve cümlelerle beraber gösterilen şekiller program süreciniçocuğunuz için cazip hale getirir.

SMART® Listening , dil ve okur yazarlık performansını artırmada güçlü bir formül kullanarak işitsel işlem de beyin gelişimini yapılandırır.

 

DİKKAT VE ODAKLANMA

Okul öğrenmeleri ve sosyal gelişimde dikkat ve odaklanma becerileri oldukça önemlidir.

SMART® Focus programı, çocuğunuzun odaklanarak daha çabuk ve doğru düşünmesini sağlar.

Smart Focus programı ile

   •     Dikkat ve konsantrasyonda

   •     Bir görevi sonuna kadar getirebilmede

   •     İşlemsel hafızada

   •     Uzun süre odaklanmasında

   •     Dürtülerini kontrol etmesinde

   •     Aşırı hareketliliğin normale dönmesinde gelişmeler sağlıyoruz.

Profesyonel atletler, müzisyenler ve oyuncular parlak başarılarını egzersiz yaparken uzun süre odaklanabilmelerine borçludur. Bu profesyoneller gibi çocuğunuzda beyin fonksiyonlarını geliştirerek ve güçlendirerek farklı alıştırmalar arasında dikkatini koruyarak maksimum performansa ulaşır. Smart Focus programı dikkati geliştirmek için kaygı kontrolünü öğretir.

Smart Focus programının içinde olan nefes alma, nefesi kontrol ederek kaygıyı kontrol etme ve dikkati maximum  seviye de kullanma amaçlanmaktadır.

Türkiye’de ilk defa kullanılan bu program ile başarısızlık nedenlerinin en üstünde yer alan sınav kaygısının önüne geçerek çocuğunuzun gerçek potansiyelini ortaya koymasını sağlayacağız.