Bilim İnsanlarımız

Dr. Michael Merzenich, founder and chief scientist of Posit Science, in his office in San Francisco on Monday, June 6, 2011. Dr. Merzenich believes that software he has developed tunes up damaged areas of the brain through repeated cognitive and sensory exercises tailored to individual patients. The Department of Defense, which is looking for "novel inventions" that will help restore brain function to soldiers and veterans with traumatic brain injuries, just awarded Post Science $2 million to DOD grant to study the effects of brain training on vets with traumatic brain injury. NYTCREDIT: Adithya Sambamurthy/The Bay Citizen

Prof. Dr. Michael M. Merzenich

Prof.Dr. Michael M. Merzenich, nöroplastisite alanında dünyanın öncü bilim insanlarındandır. Kaliforniya Üniversitesinde Uyarlanabilir Nörobilimler ana bilim dalında bulunan Francis A.Sooy kurulunda işitsel bilim uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Beyin plastisitesi alanında yaptığı çalışmalardan ötürü Amerikan Ulusal Bilim Akademisinin seçilmiş bir üyesidir. Portland Üniversitesinden mezun olup doktorasını da Johns Hopkins Üniversitesinden almıştır.

Merzenich 50’den fazla patentte ödüllendirilmiş ve bir çok törapatik egzersiz programının geliştirilmesine katkı sağlamıştır. International IPSEN ve Zülch Prizes ödülleri almış olduğu ödüller arasındadır.

Dr.Merzenich hakkında daha fazla bilgi için www.onthebrain.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Prof.Dr. William M.Jenkins

Prof.Dr. William M.Jenkins kurucularımızdan biridir San Francisco Tıp Merkezi ve Kaliforniya Üniversitesinde uyarlanabilir nörobilim ana bilim dalında çalışırken şirketimize katılmıştır.

Jenkins internet ve multimedya teknolojiler alanında olduğu kadar, beyin plastisitesi, davranışsal algoritmalar, ve psiko-fiziksel yöntemler bazlı

öğrenim sistemlerinde uzmandır.

100’den fazla yayının yazarı veya yardımcı yazarıdır. 40 ulusal, 12 yabancı patente sahiptir.

Jenkins’in üniversite diploması psikoloji üzerinedir. Psikobiyoloji alanında Florida Eyalet Üniversitesinde master’ını yapmıştır. 13 yazılıma da yazarlık ve yardımcı yazarlık yapmıştır.

2000 yılında Thomas Alva Edison paten ödülünü almıştır ve Teknolojik yenilikler alanında Discovery Dergisi tarafından da ödüllendirilmiştir.

w-jenkins-portrait
Steve Miller

Prof.Dr. Steven L. Miller

Prof.Dr. Steven L. Miller Scientific Learning’in kurucuları arasındadır. Daha önceleri Rutgers Üniversitesinde moleküler ve davranışsal nörobilim alanında araştırmalar yapmıştır.

Gelişimsel dil ve okuma bozukluklarını değerlendirme alanında uzman nöropsikologdur. Bu alanda yetersizlik yaşayan yetişkin ve çocukların üzerinde yapılan boylamsal ve klinik çalışmaları organize etme konusunda tecrübeye sahiptir. Çalışmaları bir çok yayın ve ödülle sonuçlanmıştır.

Bloomsburg Üniversitesinden mezun olan Steven L. Miller, Hartford üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamış daha sonra North Carolino üniversitesinde de psikoloji bölümünden doktorasını yapmıştır. Wake Forest Üniversitesinde Gray School Tıp okulunda okumanın nöropsikolojisi alanında eğitim almıştır.

Prof.Dr. Martha S.Burns

Prof.Dr. Martha S.Burns,  Amerika’da 35 yıldır pratisyen klinik uzmanı olarak görev yapmaktadır. Evanston Northwestern hastanesi ,Northwestern Fakültesinde İletişim bilimleri ve rahatsızlıkları alanında hizmet vermektedir.
Dr. Burns St.Xavier Üniversitesi ve Amerikan Dili İşitme Kurumu, Northwestern üniversitesi, Evanston Hastanesi tarafından onore edilmiştir.

Dooby’nin Oy Servisi Beynin sağ kutubundaki işlevsizlik üzerine olan kitabını yılın en yararlı sağlık kitabı olarak seçmiştir. Bu kitaba ek olarak, Konuşamama ve Burns’ün İletişim ve algıdaki Muhteşem buluşu adlı kitapları Psychological Corporation tarafından yayınlanmıştır.

Dr. Burns şu anda Scientific Learning şirketinde profesyonel ilişkiler müdürü ve kıdemli klinik uzmanı olarak görev yapmaktadır.

Burns hakkında daha fazla bilgi için http://www.scilearn.com/blog/martha-burns-ph.d/ ziyaret edebilirsiniz.

martha-burns
cher

Uzm. Cheryl Chia

Cheryl Chia Avustralya’daki Queensland üniversitesinin Fizyoterapi çalışmaları (pediatri) bölümünden yüksek lisansını yapmıştır.Üst düzey bilimsel başarı ve mükemmelliğin sembolü olan Golden Key National HonourSociety (Altın anahtar Ulusal Onuru) üyeliğine, Fizyoterapi alanında yaptığı çalışmalardan dolayı layık görüldü ve Singapurdaki Kadınların ve Çocukların hastanesinden tam burs kazandı.

Cheryl, 4’ten fazlası klinik fizyoterapi alanında olmak üzere, pediatrik nöroloji fizyoterapi bölümünün genel koordinatörlüğü gibi önemli sorumlulukları da taşıdığı KK hastanesinde 19 yıldan fazla tecrübeye sahiptir. Cheryl aynı zamanda Nanyang Polytechnic’de, yarı zamanlı olarak Pediatrik Fizyoloji derslerini vermektedir. Buna ek olarak, küçük bir kızın annesidir. “Zinde beyinler daha iyi öğrenir: Zihin Gelişim Egzersizlerinin 12 Yıllık Tarihi” adlı kitabının da yazarıdır.

Cheryl algısal nörobilim (öğrenme becerilerinde zihin araştırmaları) ve bu alanın uygulamalarıyla da yakından ilgilidir. BrainFitStudio’nun kurucusu olarak, Bayan Chia, endüstri alanında da tanınır ve uluslararası alanda zihin gelişimi ve zekayla ilgili bir çok konferans vermiştir. Kuruluşundan bu yana, Singapur, Malezya, Endonezya, Filipinler, Tayland ve Türkiye’deki 30’dan fazla merkeziyle, BrainFitStudio doğumdan yaşlılığa a kadar olan çocuklar ve diğer bireylerin zihin ve zeka gelişimlerini artırarak onlara bir öğrenme avantajı sağlamanın üzerinde duruyor.

Prof.Dr. Paula A. Tallal

Prof.Dr. Paula A. Talla, Scientific Learning bilim insanları arasındadır. Moleküler ve davranışsal nörobilim dalının kurulmasında katkı sağladığı New Jersey eyalet üniversitesi’nde nörobilim profesörüdür.
Tallal 200 profesyonel yayının yazarıdır ve bir çok patenti de elinde tutmaktadır. Aynı zamanda Klinik psikolojist ve nörobilimcidir.

Her yıl yapılan Bicentterial kutlamalarında, Kütüphane Kongresi etkinliğinde psikoloji alanında konuşma yapması istenmiştir. Ayrıca Thomas Halva Edison patent ödülünü FastForWord yazılımının gelişiminde sağladığı katkı dolayısıyla almaya hak kazanmıştır.

Tallal New York Universitesinden mezun olmuş, ve doktorasını Cambridge’de yapmıştır. Ayrıca dil zorlukları ve öğrenme yetersizlikleri alanında çalışmalar yapan bir çok bilimsel danışma merkezine katılmıştır.

tallalpaula_by_john_emerson_-emerson_photography